Picture-1

Wygrana w konkursie? Na co ją przeznaczyć? | Masz wybór

Wygrana w konkursie na pewno nie zdarza się każdemu. Warto jednak liczyć na uśmiech od losu. Sprawdź, na co wydać dodatkowy zastrzyk gotówki.

Wygrana w konkursie to coś, o czym marzy wiele osób. Zdarzają się jednak ci szczęśliwcy, u których marzenie to zostaje spełnione. Otrzymane pieniądze można wydać na dowolny cel, przez co zaczynamy zastanawiać się, czego tak naprawdę brakuje nam w życiu. Oczywiście jesteśmy w pewien sposób ograniczeni przez wysokość kwoty, jaką wygraliśmy, natomiast wciąż jest to dla nas niezwykle szczęśliwe wydarzenie. Ten artykuł podpowie Ci, na co możesz wydać dodatkowy zastrzyk gotówki. W końcu… masz wybór!

Wygrana w konkursie – i co dalej?

Każdy, komu uda się coś wygrać, doskonale wie, że uczucie szczęścia, jakie się wtedy pojawia, jest wyjątkowe i jednocześnie nietypowe. To zarówno ekscytacja, rosnąca radość, ale też adrenalina oraz nutka strachu, gdy zaczynamy snuć plany związane z tym, na co wydamy otrzymane pieniądze. 

Po uzupełnieniu wszelkiej niezbędnej papierologii oraz uzyskaniu nagrody pojawia się moment, kiedy możemy zacząć działać. Zastanawiamy się więc, co dalej – czy zastrzyk gotówki wydać od razu, czy może jeszcze z tym poczekać? Wszystko zależne jest od naszego charakteru, naszych potrzeb oraz od tego, czy wygraną chcemy podzielić się z bliskimi nam osobami. 

Na pewno nie powinniśmy robić niczego bez wcześniejszego planu. W innym przypadku możemy żałować zbyt pochopnie podjętej decyzji. Co więc zrobić? Oto kilka pomysłów na to, co zrobić z wygraną w konkursie. 

Jesteś w ⅓ tekstu.

Wakacje i wyjazdy z rodziną

Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia i wypoczynku, aby zregenerować siły. Dorośli też mogą mieć swoje wakacje, ponieważ wykorzystują do tego dni urlopowe. Tych może być nawet 26 w ciągu roku. Jednak posiadając rodzinę, nie zawsze mamy wystarczające dochody, aby zapewnić możliwość wyjazdu na wczasy wszystkim członkom. Jakie jest rozwiązanie? Tutaj może być to właśnie nagroda w konkursie.

Jeżeli masz takie możliwości i chęci, to nie ograniczaj się jedynie do podróży po kraju. Poznaj kulturę innych państw, zwiedzaj i próbuj nowych smaków. Możesz podróżować zarówno w obrębie Europy lub wybrać się znacznie dalej. Na pewno w tym przypadku warto brać pod uwagę oczekiwania pozostałych członków rodziny, dlatego zdecyduj się raczej na wypoczynek w miejscu, gdzie dla każdego będą tam idealne warunki.

Chwila dla siebie – czas w SPA i u kosmetyczki

Jeżeli mowa o podróżach, to równie dobrze możesz zawitać w hotelu ze SPA. Taki pobyt często jest kosztowny, a w tym przypadku nie musisz już martwić się rachunkiem otrzymanym w recepcji. Jeżeli tylko może pokryć go wygrana w konkursie, to nie wahaj się przed skorzystaniem z masaży czy zabiegów na ciało. Wybierz miejsce, w którym można skorzystać z basenów czy sauny. Pamiętaj, że możesz połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli wybrać się do pięknego miasta, w którym część czasu spędzisz na zwiedzanie, a część poddając się relaksowi. 

Zamiast dalekich i kilkudniowych wypadów, równie dobrze możesz też odwiedzić najbliższy sprawdzony salon kosmetyczny, gdzie wykupisz interesujące Cię zabiegi. Możesz zadbać o twarz, dłonie, stopy czy po prostu całe ciało. 

Jesteś w ⅔ tekstu.

Realizowanie swoich pasji

Wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nasze pasje bywają kosztowne. Chociaż poświęcamy im naprawdę dużo czasu, to jednak często szkoda nam inwestować w nie dodatkowe sumy pieniędzy. Wygrana w konkursie może nam w tym pomóc. Jeżeli lubisz robić zdjęcia, to nie wahaj się i jak najszybciej zapisz się na kurs fotografii. Kup wymarzony sprzęt lub zainwestuj w programy graficzne. 

Gdy więc potrafisz określić, jakie jest Twoje hobby, to kup wymarzone sprzęty i gadżety, które sprawią, że będziesz jeszcze lepszy w tym, co robisz. Tutaj również możesz zapisać się na dodatkowe lekcje prowadzone z instruktorem, który poświeci czas tylko Tobie.

Inwestowanie w nowy biznes 

Może i nie każdy ma głowę do interesów, ale jeszcze więcej osób nie posiada wkładu własnego, który mógłby pomóc w rozwinięciu wymarzonego biznesu. W zależności od wysokości wygranej prawdopodobnie zyskasz nową możliwość rozwoju. Niekoniecznie zdobyte pieniądze musisz przeznaczyć na swoje przyjemności. Są osoby, które decydują się inwestować posiadane środki i używać ich w celu zapewnienia sobie i swoim bliskim przyszłych regularnych przychodów. 

Dlatego dobrze się zastanów, czy wygrana w konkursie nie sprawi, że przejdziesz na samozatrudnienie. Może raz na zawsze porzucisz etat, którego nie lubisz i zaczniesz robić coś, co po prostu kochasz. Możesz też założyć spółkę i inwestować w sprawdzony już biznes. Jest to mniej ryzykowna opcja, z której skorzystają osoby nieobeznane w tematyce przedsiębiorczości.

Niezależnie jednak od tego, jak wydasz wygrane pieniądze lub w co je zainwestujesz, pamiętaj, że taka sytuacja wciąż może powtórzyć się raz jeszcze. Pomagaj szczęściu, wykorzystuj swoją kreatywność, pomysłowość oraz zaangażowanie. Może los jeszcze się do Ciebie uśmiechnie.

Popularne teraz

Jak pakować prezenty? Masz wybór!

Jeżeli nie do końca wiesz, jak pakować prezenty, które chcesz wręczać innym, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Poznaj sprawdzone techniki.

Zobacz również:

Droga do celu

Droga do celu

Podejmowanie decyzji często ilustruje się skrzyżowaniem. Wyobrażamy sobie zwykle, że jedna z dróg zaprowadzi nas bezpośrednio do miejsca, do którego pragniemy dotrzeć, podczas gdy na dr...

Idealny środek komunikacji

Idealny środek komunikacji

Jak dojeżdżać do pracy bez stresu? Jak uniknąć stania w korkach? Jak wprawić się w dobry nastrój przed pracą? Czy samochód na minuty się opłaca?

Wczasy wczasom nierówne

Wczasy wczasom nierówne

Pomysły na niezapomniane wakacje. Przegląd najczęściej wybieranych opcji na wczasy: all inclusive, wycieczka objazdowa, rejs, kamper, a może wyprawa kulinarna?